Preskočiť na obsah

Sekčné brány pre privátne použitie

10 ročná záruka na brány a povrchová úprava s certifikáciou

Rýchly a kvalitný záručný a pozáručný servis. Certifikácia TUV CE, sekčné brány pre privátne použitie sú úplne v súlade s európskou smernicou EN 13241-1: 2003, EN12604 a EN12453.

Typ brány GV40, ekonomicky zaujímavý model s optimálnym pomerom kvality a ceny.

  • Panel s hrúbkou 40 mm.
  • Pánty s konzolami z pozinkovanej ocele.
  • Panely zadržia toľko tepla ako tehlová stena s hrúbkou 55 cm.

Typ brány GV45, nadštandardný model s vynikajúcim pomerom kvality a ceny.

  • Panel s hrúbkou 45 mm.
  • Konzoly koliesok a pánty z nerez ocele.
  • Panely zadržia toľko tepla ako tehlová stena s hrúbkou 60 cm.

Farby a dekory

Povrchová úprava

Nekorodujúca a farebne stála povrchová úprava plechu panelov zinkovaním a vysoko odolným polyesterovým nástrekom dáva panelom veľmi dlhú farebnú i mechanickú životnosť. Farby spĺňajú normy aj pre prímorské oblasti, kedy po dobu 15 rokov musia zachovať dokonalý vzhľad v slanom prostredí. Farebné povrchy prechádzajú pravidelnou certifikáciou firmy BASF. Na brány zásadne nelepíme žiadnu renolitovú fóliu s imitáciou dreva. Takéto nevhodné riešenie s rôznou tepelnou rozťažnosťou panelu a plastových samolepiek na veľkej ploche môže spôsobiť oddeľovanie, štiepenie a iné patálie.

Tepelné úspory

Sekčné garážové brány sú vyrobené z tepelne úsporných panelov s hrúbkou 40 alebo 45 mm vyplnených bezfreónovým polyuretánom s výborným zvukovým útlmom. Brána zadrží toľko tepla ako tehlová stena s hrúbkou 55 alebo 60 cm.

Medzera medzi podlahou, stropným prekladom a bránou, rovnako ako po obvode steny je dobre utesnená tesniacimi profilmi z materiálu EPDM s dvojitou tesniacou lamelou, ktoré sú dlhodobo plastické aj pri nízkych teplotách. Šetrí tak teplo. (Až 20% tepla z vykurovaných priestorov uniká prievanom).

Spoľahlivosť a dlhá životnost

Podľa plochy brány sa používajú ťažné alebo torzné pružiny. Brány sú štandardne vybavené poistkou proti prasknutiu torzných pružín alebo bezpečným prevedením ťažných pružín -systémem pružina v pružine. Životnosť ich prevádzky je až 25000 cyklov (tj. 17 rokov pri 4 cykloch denne). Ušetríte za nákladnú výmenu pružiny.

Optimálny tvar sekcií, hrúbka panelov a použitého plechu (0,45 mm) zaisťuje vysokú pevnosť panelu proti poveternostnej a mechanickej záťaži a rozvrstvenie vplyvom slnečného žiarenia. Pena v našich paneloch má zvýšenú hustotu 46-47 kg / m3. Po celom obvode panelu sú plechy starostlivo zalisované do seba. V miestach, kde sa panely spájajú pomocou stredových pántov a bočných kolieskových konzol, sú na seba preložené 4 vrstvy oceľového plechu. Môžeme tak skrutky v spojoch poriadne dotiahnuť a pri prevádzke brány sa spoj neuvoľní. Brány sa dajú len ťažko preraziť.

Boky panelov sekcií sú starostlivo zakryté oplechováním vo farbe panelu, zlepšuje sa tak odolnosť brány proti vlhkosti. Spodná a horná sekcia je ukončená hliníkovým profilom a ešte viac zvyšuje mechanickú pevnosť spodnej časti brány.

Pojazdy brán s kolieskami s guličkovými ložiskami garantujú ich tichý a bezporuchový chod.

Sada vnútorných závesov a pántov vodiacich koliesok je vyrobená pri bráne GV 45 z nerezovej ocele a pri GV40 z pozinkovanej ocele. Predlžuje to životnosť brán.

Konce vodiacej dráhy sú presne spájané plochými lisovanými spojmi technológiou „rivset“, Brána sa nikde nedrhne a jazdí plynule.

Torzné pružiny

Ťažné pružiny

Bezpečnosť

Ochrana proti pádom krídla brány v prípade prasknutia torznej pružiny je štandardne zaistená poistkou proti pretrhnutiu pružiny.

Konštrukcia kovania brán so zaoblenými hranami a vedením laniek vnútri vodiacich dráh maximálne znižuje riziko zachytenia osôb.

Bezpečné zámky spájajúce panely zaisťujú bezpečnosť proti zovretiu prstov.

Praktickosť

Ak nie sú brány vybavené pohonom, sú dodávané s pružinovou vnútornou zástrčkou a ručným lanovým kladkostrojom.

Do svojich brán si môžete objednať aj priehľadové okná alebo vetracie mriežky.

Obojstranné držadlo určené na otváranie a zdvíhanie brány (štandardne nie je namontované).

Dodávka brán obsahuje sadu pozinkovaného spojovacieho materiálu potrebného na montáž brán.

Panely sú obalené montážne fóliou, ktorá zabráni znečisteniu povrchu panelu brán na stavbe.

Pohodlie Vám zvýši rada pohonov s diaľkovým ovládaním. Možno použiť diaľkové ovládanie vysielačom a za príplatok aj ovládanie mobilným telefónom, ktoré umožňuje otvárať bránu na väčšiu vzdialenosť všetkým rodinným príslušníkom, vybavených mobilným telefónom.

Technické parametre

ParameterGV40GV45
Maximálna šírka6000 mm6000 mm
Maximálna výška3000 mm3085 mm
Hrúbka panelov40 mm45 mm
Povrchová úprava kovaniagalvanické pozinkovaniepánty a konzoly z nerezovej ocele
Utesnenie otvoru (po celom obvode otvoru)EPDM tesnenieEPDM dvojité tesnenie
Výplň panelovPolyuretánová pena bez freónovPolyuretánová pena bez freónov
Hrúbka plechu panelov0,40 – 0,45 mm0,40 – 0,45 mm
Povrchová úprava panelovZinkovanie a lakovanie PUR lakom s časticami polyamiduZinkovanie a lakovanie PUR lakom s časticami polyamidu
Životnosť pružín25 000 cyklov (tj. 17 rokov pri 4 cykloch denne)25 000 cyklov (tj. 17 rokov pri 4 cykloch denne)
Min. nadpražie s nízkym kovaním
s pohonom / bez pohonu100 mm / 150 mm100 mm / 150 mm