Preskočiť na obsah

Pohony pre rolovacie mreže

Vyskúšané a bezporuchové pohony NICE a ALUTECH

Pohony pre rolovacie mreže spĺňajú najprísnejšie európske normy pre bezpečnosť prevádzky. Rýchly a kvalitný záručný a pozáručný servis.

Viac o pohonoch

Pohony pre mreže a rolety sú umiestnené vo vnútri výrobku, často vstavaného do podhľadu alebo fasády. Ich prípadná oprava je náročná a drahá. Ponúkame Vám preto len vyskúšané a bezporuchové zariadenia spoločnosti NICE a ALUTECH.

Diaľkové ovládanie.

Spoľahlivosť.

Možnosť ručného odblokovania.

Výkon a tichý chod.

Diaľkové ovládanie

Ponuka pohonov s diaľkovým ovládaním nieje zaužívaným zvykom pri inštalácii roliet a mreží. Nemusíte pripravovať zložitú kabeláž pre mnoho tlačidiel, ale stačí Vám niekoľko vysielačov v tvare vypínača umiestnených v interiéri. Môžete mať pod kontrolou celý dom v jednom ovládači.

Praktickosť

Pre prípad výpadku napájania je možné pohon vybaviť s ručným odblokovaním, pomocou ktorého ho môžete ručne zdvihnúť aj pri výpadku prúdu.

Pohony sú bezúdržbové zariadenia a nie je nutné ich mazať ani inak udržiavať.

Inštalujú sa dovnútra hriadeľa rolety alebo mreže a nie sú vidieť.

Sú vybavené mechanickými alebo elektronickými koncovými spínačmi a vždy bezpečne nájdu svoju otvorenú alebo zatvorenú polohu.

Spoľahlivosť a bezpečnosť

Pohony pre rolety a mreže sú navrhnuté pre dlhodobú a spoľahlivú prevádzku.

Sú bezpečné, pretože sú vybavené iba určitou silou potrebnou k pohybu rolety. V prípade, že sa pri spúšťaní mreže alebo rolety objaví v ich dráhe prekážka, pohon nijako netlačí a pôsobí len váha rolety, ktorá však sama nemá veľkú hmotnosť.

Pri zdvíhaní rolety alebo mreže je pohon dimenzovaný tak, že v prípade zachytenia človeka ho proste nezdvihne a zastaví sa.

Pohony možno doplniť externými bezpečnostnými prvkami, ako sú infračervené bezpečnostné čidlá a signálne lampy, prípadne nárazovými tlakovými lištami na spodnej lamele.

Technické parametre

Pohony pre mrežeHodnota
Min. priemer hriadeľaØ 40 mm až 85 mm
Krútiaci moment3 až 300 Nm
Max. hmotnosť rolety3,5 až 400 kg
Núdzové zdvíhanie (NHK)Áno, podľa typu
Koncové spínačeMechanické alebo elektronické
Elektronické riadenieÁno, podľa typu
PrijímačÁno, podľa typu, 433,92 MHz