Preskočiť na obsah

Dvere vo fasáde a v bránach

Vstavané dvere a bočné vchodové dvere

Rýchly a kvalitný záručný a pozáručný servis. Certifikácia TUV CE, brány sú úplne v súlade s európskou smernicou EN 13241-1: 2003, EN12604 a EN12453.

Vstavané dvere

Vstavané dvere sú praktické a pohodlné. Dvere umožňujú vstup do garáže bez otvorenia brány, čo je veľmi vhodné z hľadiska prevádzky a zvýši to životnosť Vašich brán.

Samočinný zatvárač dverí, bezpečnostný magnetický snímač zavretých dverí, dažďová strieška, poctivé kovové kľučky, jazdci a sedla zabraňujúce sadaniu dverí.

Bočné vchodové dvere

Bočné dvere a sekcionálne brány sú vyrobené z rovnakého materiálu. Zárubňa a rám bočných dverí sú vyrobené z extrudovaných hliníkových profilov. Dvere sa vyrábajú vo všetkých potrebných prevedeniach: ľavé / pravé s otváraním smerom von / dovnútra.

Obvod dverí je osadený elastickými polyuretánovými tesniacimi pásmi, poskytujúcimi spoľahlivé zatesnenie vstupného otvoru.

Farby a dekory

Kvalitná povrchová úprava

Nekorodujúca a farebne stála povrchová úprava výplne dverí zo sendvičových panelov o hrúbke 45 mm s vysoko odolným polyesterovým nástrekom zaručuje dlhú farebnú aj mechanickú životnosť. Farby spĺňajú normy pre prímorské oblasti, kedy po dobu 15 rokov musia zachovať dokonalý vzhľad v slanom prostredí. Farebné povrchy prechádzajú pravidelnou certifikáciou firmy BASF.

Ponúkame tiež výplne panelov z ťahokovu (perforovaný plech). Ten je chránený proti korózii pozinkovaním.

Tepelné úspory

Sekčné garážové brány sú vyrobené z tepelne úsporných panelov s hrúbkou 45 mm vyplnených bezfreónovým polyuretánom s výborným zvukovým útlmom. Brána zadrží toľko tepla ako tehlová stena s hrúbkou 60 cm.

Sú po obvode dobre utesnené tesniacimi profilmi z materiálu EPDM, ktoré sú dlhodobo plastické aj pri nízkych teplotách. Šetrí sa tak teplo. (Až 20% tepla z vykurovaných priestorov uniká prievanom).

Tepelná priepustnosť, sekčný panel versus tehlová stena

Spoľahlivosť a dlhá životnosť

Dvere sú vybavené kvalitnými závesmi a kovaním s dlhou životnosťou.

Rám dverí je vyrobený z hliníkových profilov odolných proti poveternostnej a mechanickej záťaži.

Optimálny tvar a hrúbka výplne dverí zo sendvičového panelu (použitý plech 0,45 mm) zaisťuje vysokú pevnosť panelu proti poveternostnej a mechanickej záťaži a rozvrstvenie vplyvom slnečného žiarenia. Pena v našich paneloch má zvýšenú hustotu 46-47 kg / m3. Po celom obvode panelu sú plechy starostlivo zalisované do seba. V miestach, kde sa panely spájajú, sú na seba preložené 4 vrstvy oceľového plechu. Môžeme tak skrutky v spojoch poriadne dotiahnuť a pri prevádzke dverí sa spoj neuvoľní.

Bezpečnosť

Závesy i kovanie dverí sú odolné proti vypáčeniu.

Dvere s výplňou zo sendvičového panelu s obojstranným oplechovaním a s výplňou PUR peny majú vysokú odolnosť proti násilnému vniknutiu. Ak však použijete výplň z oceľového dierovaného plechu – ťahokovu s hrúbkou 4 mm, budú dvere bežnými prostriedkami prakticky neprekonateľné.

Dvere v bránach sú vždy vybavené bezpečnostným kontaktom, ktorý automaticky vypne pohon brány v prípade otvorenia dverí.

Komfort

Dvere môžete vybaviť mechanickým zatváračom (u integrovaných dverí v cene), ktorý dvere vždy bezpečne automaticky uzavrie.

Dvere do fasády sú dodávané bez prahu.

Integrované dvere môžete vybaviť niekoľkými typmi prahov, nízkym s výškou 18 alebo 20 mm, štandardným s výškou 100 mm alebo vysokým 145 mm.

Nad integrovanými dverami vždy nájdete odkvapnicu pre odtok dažďovej vody.

Priedušnosť

Dvere môžu byť vyrobené s výplňou z ťahokovu, čo je perforovaný oceľový plech s definovanými otvormi. Takéto dvere spĺňajú požiadavky pre montáž do priestorov so zvýšenou potrebou výmeny vzduchu. (Napr. vetranie priestorov podzemných garáží a pod.)

Rovnako tak je možná výplň z perforovaného hliníkového plechu.

Technické parametre

Vstupné dvereVo fasádeV bráne – panel 45 mmV bráne – panel 40 mm
Max. šírka dverí1250 mm920 mm920 mm
Max. výška dverí2250 mm2310 mm2310 mm
Hrúbka výplne zo sendvič. panelov45 mm45 mm40 mm
Materiál pántovhliníknerezová oceľpozinkovaná oceľ
Hrúbka výplne z oceľového plechu4 mm4 mm
Hrúbka výplne z hliníkového plechu8 – 12 mm8 – 12 mm
Utesnenie otvoru (po celom obvode dverí) *EPDM tesnenie*EPDM tesnenie*EPDM tesnenie*
Výplň sendvičového panelaPolyuretánová pena bez freónovPolyuretánová pena bez freónovPolyuretánová pena bez freónov
Hrúbka plechu sendvič. panelu0,4 – 0,45 mm0,4 – 0,45 mm0,4 – 0,45 mm
Povrchová úprava sendvič. panelaZinkovanie a lakovanie PUR lakom s časticami polyamiduZinkovanie a lakovanie PUR lakom s časticami polyamiduZinkovanie a lakovanie PUR lakom s časticami polyamidu
Povrchová úprava oceľového panelaPozinkovaná oceľ alebo lakovanie PUR lakom s časticami polyamiduPozinkovaná oceľ alebo lakovanie PUR lakom s časticami polyamiduPozinkovaná oceľ alebo lakovanie PUR lakom s časticami polyamidu
Povrchová úprava hliníkových materiálovEloxovaný hliník alebo lakovanie PUR lakom s časticami polyamiduEloxovaný hliník alebo lakovanie PUR lakom s časticami polyamiduEloxovaný hliník alebo lakovanie PUR lakom s časticami polyamidu
* Neplatí pre výplne z ťahokovu (perforovaného plechu)