Preskočiť na obsah

Príslušenstvo k automatickým závorám

Ovládania, ramená, čidlá, detektory, osvetlenie

Príslušenstvo k automatickým závorám – kvalitné a vyskúšané zariadenia. Rýchly a kvalitný záručný a pozáručný servis.

Základné informácie

Ovládanie diaľkovým vysielačom.

Otváranie mobilným telefónom.

Otváranie kamerou pre čítanie ŠPZ.

Náhradné ramená závor.

Sklopné ramená s kĺbom.

Osvetlenie ramien.

Bezpečnostné čidlá a detektory.

Ovládanie diaľkovým vysielačom

Diaľkové ovládanie patrí k najčastejšie používaným ovládacím prvkom. Používa sa vysielacia frekvencia 433,92MHz s dosahom vysielača na voľnom priestranstve cca 150m. Súčasťou je prijímač, zvyčajne zasunutý do riadiacej jednotky a vysielač s dvomi alebo štyrmi tlačidlami. Prijímacie antény sa umiestňujú pri zlom príjme na skriňu závory.

Otváranie mobilným telefónom

Je v súčasnosti na vzostupe a používa ho čím ďalej viac ľudí. Pracuje s bežnou sieťou pre mobilné telefóny a jeho základom je jednotka so SIM kartou, ktorá prijíma telefónne hovory a otvára závoru tým účastníkom prevádzky, ktorých telefónne číslo sú vložené do pamäte modulu. Otváranie sa deje bez poplatku za hovor.

Otváranie kamerou pre čítanie ŠPZ

V poslednej dobe sa inštalujú pre otváranie závor špecializované kamery, ktoré dokážu čítať štátne poznávacie značky vozidiel. ŠPZ v databáze zariadení potom identifikuje a pri vjazde alebo výjazde otvorí závoru. Kamery sú úplne autonómne s vlastným klimatizovaným krytom. Kamera môže byť prepojená s PC a v takom prípade poskytuje aj prehľad o štatistike prichádzajúcich a odchádzajúcich vozidlách. (Koľko vozidiel je v objekte, kedy prišli, kedy odišli, ich video snímka atď.). Kamery taktiež poskytujú obojsmerný hlasový kanál pre zapojenie externého interkomu, nie je potrebná žiadna ďalšia kabeláž.

Prepojenie kamery s PC je možné prostredníctvom kábla siete LAN alebo pomocou koaxiálneho kábla. Zariadenie pracuje s 98% presnosťou pri identifikácii ŠPZ za každého počasia vo dne aj v noci a dokáže čítať aj značne špinavé alebo čiastočne poškodené ŠPZ. Rýchlosť vozidla pri čítaní ŠPZ môže byť max. 50 km za hodinu (štandard) až 150 km/h (kamery na diaľniciach).

Ramená závor

Ponúkame originálne ramená závor pre zariadenie NICE, FADINI a V2 alebo vlastné ramená závor kruhového prierezu až do dĺžky 7m.

Kĺbové mechaniky ramien závor pre ich lomenia v podzemných garážach.

Záclonky pre zamedzenie pešieho prechodu pod závorou.

Osvetlenie závor

Každé rameno môže byť vybavené LED osvetlením s prerušovaným blikaním, ktoré výrazne zvyšuje bezpečnosť prevádzky zariadenia najmä v noci a za zhoršenej viditeľnosti.

Bezpečnostné prvky

Závory majú zabudované elektronické prvky pre kontrolu sily pohybu ramena, ale ak sú vybavené diaľkovým ovládaním, musia byť vybavené tiež optickými prvkami, ktoré chránia priestor pod ramenom závory.

Rameno závory môže byť opatrené gumovou nárazovú lištou, ktorá zmäkčuje potenciálny dotyk ramena s predmetom pod ním.

Signálna lampa na skrini závory tvorí viditeľný optický prvok, pre zviditeľnenie pohybu ramena pre ostatných motoristov.

Detektory

Indukčné detektory sa používajú pre automatické otvorenie závory pri priblížení vozidla alebo pre určenie prítomnosti vozidla pri závore všade tam, kde je nutné strážiť či vozidlo skutočne stojí pri závore alebo nie. (Pri identifikácii kartou a pod.)

Geomagnetické detektory používame tam, kde nemožno použiť klasické indukčné detektory.

Kartové prístupové systémy

Naše prístupové systémy pomocou čítania bezkontaktných kariet sú založené na princípe plne autonómnej činnosti, kedy jednoduchá riadiaca jednotka umiestnená priamo v závore, bez nutnosti PC, (však je možné s PC prepojiť) identifikuje prostredníctvom vodotesných snímačov bezkontaktné karty pri vjazde a otvára závory len oprávneným osobám.

Platobné systémy

Ponúkame parkovacie systémy na výber parkovného s jedným alebo s viacerými vjazdami a výjazdami s automatickým alebo poloautomatickým výberom poplatkov za parkovanie.