Preskočiť na obsah

Predokenné rolety

Kvalitné hliníkové lamely s tepelno izolačnou výplňou

Predokenné rolety – kvalitu povrchovej úpravy lamiel potvrdzujú výsledky meraní BASF Coating (Nemecko) a AkzoNobel (Švédsko). Kvalitu povrchovej úpravy extrudovaných profilov a boxov máme doloženú certifikátom QUALICOAT (Švajčiarsko). Výrobok dostal certifikácie CE. Rýchly a kvalitný záručný a pozáručný servis.

Predokenné rolety – základné informácie

Predokenné rolety Troll sú vyrobené z kvalitných hliníkových lamiel s tepelne izolačnou výplňou.

Veľký výber farieb v základnej cene. Úspory za vykurovanie. Tienenie proti slnku. Ochrana proti hluku. Mechanická ochrana presklenia.

Úspory pri vykurovaní a chladení

Tepelné straty v zimnom období môžu len cez okná dosahovať až 25% všetkých tepelných strát budovy. Zdroje tepla sa obvykle nachádza pod oknami, aby sa zabraňovalo ich roseniu. Takže zdroja tepla, za ktoré platíme čím ďalej viac, sa nachádza spravidla pod najslabšími miestami tepelnej izolácie budovy. Inštaláciou roliet vzniká dvojitá izolácia – lamela rolety je vyplnená PUR penou s vysokou hustotou (neobsahuje žiadne uhľovodíkové alebo chlorfluoruhlovodíkové zlúčeniny) a vrstva vzduchu medzi roletou a oknom, spolu znížia straty tepla cez okná až o 50%.

Úspory energie pri zníženej potrebe využitia systémov klimatizacie. Tienenie pomocou roliet pri slnečných dňoch sa významne podieľa na úsporách elektrickej energie potrebnej na prevádzku výkonnej klimatizácie.

Ochrana pred Slnkom, vetrom a hlukom

Rolety zaisťujú príjemné chladné prostredie v horúcich letných dňoch.

Vytvárajú ochranu záclon, nábytku a kobercov proti vyblednutiu farieb v dôsledku ultrafialových lúčov slnečného žiarenia.

More, hory, roviny…. Každý región má svoje vlastnú špecifickú klímu, teplotu vzduchu, prostredie a vietor od jemného vánku až po víchricu. Predmety, ktoré silné vetry zoberú môžu poškodiť sklo okien alebo dverí. Najúčinnejším spôsobom ako ochrániť okná a dvere proti útokom prírody je nainštalovať roletové systémy.

Roletové systémy Troll sú testované na odolnosť proti vetru podľa smernice EN13659. Výsledky tohto testovania preukazujú vysokú odolnosť roletových clôn proti silám vetra vo všetkých veterných zónach.

Bývate pri ceste? Máte blízko fabriku alebo stanicu? Vďaka použitému materiálu (dve vrstvy hliníka s vrstvou PUR peny), znižujú rolety nežiaduci hluk z okolia až o 15 dB a vytvárajú pohodu pre efektívnejšiu prácu, relaxáciu a nerušený odpočinok.

Ochrana majetku, okien a dverí

Zatiahnutá roleta chráni pred násilným vniknutím, vytvára účinnú prekážku, ktorú treba prekonať ku vniknutiu do objektu. Už ich prítomnosť funguje ako zámok na volante auta. Zlodej si radšej vyberie iné miesto. Naše rolety sú vysoko odolné proti pokusom o vlámanie a to vďaka stredovému vystuženiu a väčšej hrúbke steny profilu (1-1,5 mm).

Ochrana proti počasiu. Rolety sú účinná ochrana okien pred dažďom, snehom, krúpami, vetrom a prachom. Letiaci predmety zachytené vetrom nepoškodia vaše okná.

Ochrana pred zvedavými pohľadmi. Spoľahlivá ochrana vášho súkromného života a možnosť zabezpečiť si súkromie vo vašom vlastnom dome. Ak si chcete vo vnútri svojho domu či prízemného bytu vytvoriť nerušenú atmosféru, potom sú rolety rozhodne váš spoľahlivý spojenec.

Diaľkové ovládanie

Ponuka pohonov s diaľkovým ovládaním mení zaužívané zvyklosti pri inštalácii žalúzií a roliet.

Nemusíte pripravovať zložitú kabeláž pre mnoho tlačidiel, ale stačí vám niekoľko vysielačov v tvare vypínača umiestnených v interiéri.

Môžete mať pod kontrolou celý dom v jednom ovládači.

Prepracovaný vzhľad

Rolety sú navrhnuté tak, aby vyhovovali každej fasáde. Tvar lamiel a výber viditeľných alebo zamietacích (ukrytých boxov) zaručuje atraktívny vzhľad každého domu alebo kancelárskej budovy.

Kvalita a dlhá životnosť

Lamely našich roliet prechádzajú dvojitým polyuretánovým lakovaním s prímesou polyamidových častíc (PUR / PA). Polyamidové častice sa vyznačujú vysokou tvrdosťou a odolnosťou k oteru. Do farbiaceho procesu sú pridávané zámerne pre zlepšenie mechanických vlastností vrstvy laku. Tento spôsob lakovania je charakteristický vysokou odolnosťou k oteru a vzniku rýh, odolnosťou voči popraskaniu a odlupovaniu, odolnosťou k UV žiareniu a teplotným výkyvom, vysokou odolnosťou voči korózii a odolnosťou voči vplyvu agresívnych látok.

Valcované lamely roliet sú vyrábané z dvoch vrstiev, vysoko kvalitných hliníkových plechov s izolačnou penou so štandardnou alebo vysokou hustotou.

Extrudované profily sa vyrábajú z hliníkových valcov za použitia lisovacej technológie, kedy sa hliník pretlačí cez špeciálnu raziacu formu, a tým sa dosiahne požadovaného tvaru a veľkosti profilov.

Lisované profily vykazujú vysokú pevnosť a vynikajúce antikorózne vlastnosti vďaka vysokej kvalite surovín (predovšetkým hliníka), ktoré sa používajú na výrobu týchto profilov, čo ide ruka v ruke s kvalitným práškovým lakovaním.

Praktickosť

Široká ponuka automatických pohonov s diaľkovým ovládaním.

Pri poškodení jednej lamely nie je potrebné meniť celú roletu, stačí jednoducho vymeniť poškodenú lamelu.

TROLL tiež ponúka širokú škálu manuálnych ovládačov:

  • Ovládanie popruhom s navijákom (hmotnosť panciera rolety max. 15 kg)
  • Ovládanie lankom s navijákom (hmotnosť panciera rolety max. 15 kg)
  • Ovládanie prevodovky s kľukou (zdvihové kapacita až 35 kg)
  • Ovládanie pomocou protivážnej pružiny (zdvihové kapacita až 80 kg)

Na želanie zabudujeme do roliet navíjacie siete proti hmyzu. Sieť proti hmyzu je vo forme rolety, ktorá je umiestnená v priestore medzi oknom a roletou. Ide s ňou manipulovať iba ručne. Obsahuje pružinu, ktorá Vám pomôže sieť navinúť do horného boxu.

Spoľahlivosť

Systém uchytenia rolety na hriadeli a navádzanie balu rolety do vodiacich líšt, spolu s mäkkými štetinami kefiek vo vodiacich dráhach znižuje na minimum oter lamiel rolety pri pohybe a spolu s krycím boxom balu roliet zvyšuje odolnosť konštrukcie proti prenikaniu prachu. Preto naše rolety môžu pracovať mnoho rokov bez porúch a nutnosti servisu.

Technické parametre

ParameterHodnota
Šírka lamely39 mm
Max. šírka rolety2,3 m
Max. výška rolety2,95 m
Max. plocha rolety6,8 m2
HriadeľOcto Ø 40  – 60 mm
Výšky boxov125 -250 mm
Technické údaje sú uvádzané pre triedu zaťaženia vetrom 1a. Pre široké presklenie možno tienenie zostaviť z niekoľkých samostatných roliet alebo ako zostavu dvojroliet (trojroliet) so spoločným horným boxom.