Preskočiť na obsah

Kúpeľňové rolety

Moderné kúpeľne potrebujú pokrokové riešenia

Základné informácie

Kúpeľňové rolety majú mnohé výhody. Úspora miesta – vďaka technike rolovanie do boxu nezasahuje do priestoru ako obvyklé dvierka. Jednoduchá obsluha – vďaka balančnej pružine alebo elektrickému pohonu ju zdvihne každý. Jednoduchá údržba – povrch lakovaného hliníka sa ľahko umýva a čistí. Moderný vzhľad – hladký lakovaný povrch vo farebnom prevedení vyzerá dobre. Tlmí zvuk prechádzajúci stúpačkami v panelových domoch. Tepelné izolačné vlastnosti pomáhajú udržať teplo doma v miestach, kde nie sú stúpačky vykurované. Jednoduchá montáž bez stavebných prác a remesiel. Úspora ceny – vďaka jednoduchej montáži a priaznivej nákupnej cene je sanitárna roleta často lacnejšia a dizajnovo čistejšia ako sadrokartónová priečka s dvierkami.

Spôsoby ovládania kúpeľňových roliet

Pomocou vyvažovacej pružiny

Vyvažovacie pružina je umiestnená vnútri hriadeľa, na ktorú sa navíja pancier rolety. Všetko zostáva skryté pred pohľadmi v neutrálnej schránke zabudovanej vo výklenku alebo v podhľade.

Pomocou elektrického pohonu

Pohon je umiestnený vo vnútri hriadeľa, na ktorý sa navíja pancier rolety. Všetko zostáva skryté pred pohľadmi v neutrálnej schránke zabudovanej vo výklenku alebo v podhľade. Pohon je možné ovládať tlačidlami alebo diaľkovo pomocou vysielača.

Pomocou popruhu

Schránka s navynutým ťažným popruhom je umiestnená na boku rolety a používa sa všade tam, kde sa ostatné riešenia nehodia.

Montáž, čelná plocha

Rovná čelní plocha

Šikmá čelní plocha

Pod sádrokartón

Profily

Lamela rolety

Spodný profil

Bočné vedenie rolety

Komponenty

Ručný navíjací popruh

Ručná spodná západka

Elektropohon

Nástenný ovládač

Spôsob ovládaniaPružinouPohonomPopruhom
Minimálna šírka500 mm500 mm200 mm
Maximálna šírka3000 mm3000 mm3000 mm
Maximálna výška2600 mm2600 mm2600 mm
Maximálna plocha5,5 m25,5 m25,5 m2
Šírka lamely37 mm37 mm37 mm