Skip navigation

T80

T80 | Hrebeňový pohon o sile 800 N

 

Technické parametre


Popis produktu

Hrebeňový pohon o sile 800 N sa nastaviteľným zdvihom až do 1000 mm.

Elektrický okenný pohon T80 je dômyselný a spoľahlivý. Poteší najmä veľmi náročných užívateľov.

Svojim výkonom, výstredným dizajnom spolu s tichou a rýchlou prevádzkou vás milo prekvapí. Umožňuje totiž jeho použitie v aplikáciách, kde sú ostatné pohony slabé, alebo ich výsuv nestačí. Voľbou tohto pohonu získate pre veľké a ťažké automatizované okná estetický a plne funkčný prvok. Pohon je štandardne dodávaný v striebornej farbe. Motor pohonu je vsadený do odolnej, plastovej skrine. Odolná dráha navrhnutá pre záťaž 800 N je vybavená hrebeňom z antikoróznej ocele. Hrebeň je odolný proti extrémnemu jednorazovému zaťaženiu (napr. vetrom, snehom). Záťaž 800 N predstavuje u strešného okna váhu cca 145 kg, u zvislého okna váhu cca 175 kg.

Štandardne otočná oceľová konzola umožňuje kyvný pohyb pohonu a zabezpečuje spoľahlivejšiu funkčnosť pohonu, menšie opotrebovanie hrebeňovej tyče, prevodov v pohone a celkovo dlhšiu životnosť celého zariadenia. Nevýhodou sú však pevne definované priestorové požiadavky, preto ho nie je bez úprav možné použiť vo všetkých prípadoch. Koncové spínače sú riešené magnetmi na oboch stranách. Správnym nastavením pohonu v konzole docielite vždy rovnakého a účinného dotesnenia okennej výplne v ráme okna.

Pomocou jednoduchej prevodovky možno ľahko k centrálnemu motoru pripojiť ďalšie dva tlačné body vo vzdialenosti až 3,5 m od centrálneho pohonu. Vďaka tomuto riešeniu je možné automatizovať i rozmerné okná bez nutnosti synchronizovať viac pohonov.

Elektrické časti sú kryté dvojitou izoláciou a zaisťujú tak krytie IP55. Napájanie je možné zvoliť 230 V/50 Hz alebo 24 Vdc. Napätie 24 V je používané tam, kde je potrebné bezpečné napätie, alebo je použitý záložný 24 V zdroj.

Zariadenie samozrejme spĺňa štandardizované normy EEC 89/336 a EEC 73/23 a príslušné dodatky.