Skip navigation

OKENNÉ PARAPETY

Okenné hliníkové parapety

 

V dnešnej dobe zatepľovania domov, rekonštrukcií budov, vymieňania okien a vstupných dverí sú parapety nevyhnutnou a dizajnovou záležitosťou.
Okenné parapety Alutech harmonicky zapadajú do fasády v akomkoľvek prevedení. Ponúkame ich v dvoch univerzálnych farbách (biela, hnedá). Hliníkový základ a špeciálny povrch parapetu, ktorý je tvorený z dvoch samostatne vypálených vrstiev, tvoria parapet odolným proti poveternostným vplyvom.

Popis produktu
Okenné parapety "Alutech" sa vyrábajú z hliníkového plechu s hrúbkou 1 mm, dodávaného firmou Alkány (Nemecko).

Hliníkové listy sa valcujú za studena, odmasťujú a povrchovo upravujú metódou Coil-Coating.

Špeciálny povrch parapetu je tvorený z dvoch samostatne vypálených vrstiev (Alkány SP 80), ktoré účinne chránia povrch proti odreniu a poškrabaniu. V súlade s európskymi normami je povrch parapetu pokrytý fóliou, ktorá sa odstraňuje po montáži.

V ponuke sú parapety do 6 m dĺžky a so šírkou od 90 do 360 mm.

Bočné parapetné kryty sa vyrábajú z veľmi kvalitného ABS plastu.

Výhody ABS plastu: zvýšené mechanické vlastnosti, tepelná a chemická odolnosť, odolnosť proti atmosférickým vplyvom, ultrafialovému žiareniu a zmene teplôt.

Tri typy bočných parapetných krytiek pokryjú všetky šírky parapetov.

Nosná
hliníková konzola je určená pre montáž okenných parapetov. Konzola zvyšuje pevnosť konštrukcie, umožňuje zabezpečiť parapety a minimalizovať účinky poveternostných vplyvov.

Farba parapiet: biela, hnedá.