Skip navigation

T50

T50 | Hrebeňový pohon o sile 500 N

 

Technické parametre
 
Napájacie napätie (V/Hz): 230/50
Tolerancia nastavenie zdvihu (mm): ± 20
Prúd. príkon pri max zaťaží. 50 kg (A): 0,3 - 1,4
Rýchlosť posuvu bez zaťaženia (mm/s): 17 - 9,5
Dvojitá izolácia: áno
Prevádzkové zaťaženie S2: do 4 min.
Paral. zapojenie dvoch alebo niekoľkých pohonov: áno
Systém koncového spínača: enkodér
Prevádzková teplota (˚C): -5 Až +50
Stupeň krytia elektrických častí (IP): 55

Popis produktu

Hrebeňový pohon o sile 500 N sa nastaviteľným zdvihom až 500 mm.

Elektrický okenný pohon T50 je spoľahlivý a praktický. Zaujme predovšetkým prepínateľným hrebeňovým zdvihom.

Svojim výkonom, výstredným dizajnom spolu s tichou a rýchlou prevádzkou vás rozhodne presvedčí. Umožňuje totiž jeho použitie v aplikáciách, kde sú ostatné pohony nevhodné. Voľbou tohto pohonu získate pre veľké automatizované okná estetický a plne funkčný prvok.

Pohon je štandardne dodávaný v striebornej farbe. Jeho výsuv možno ľahko a rýchlo nastaviť na tele pohonu. Motor pohonu je vsadený do odolnej, plastovej skrine. Odolná dráha navrhnutá pre záťaž 500 N je vybavená hrebeňom z antikoróznej ocele. Hrebeň je odolný proti jednorazovému zaťaženiu (napr. vetrom, snehom). Záťaž 500 N predstavuje u strešného okna váhu cca 92 kg, u zvislého okna váhu cca 105 kg.

Štandardné otočná oceľová konzola umožňuje kyvný pohyb pohonu a zabezpečuje spoľahlivú funkčnosť pohonu, menšie opotrebovanie hrebeňovej tyče, prevodov v pohone a celkovo dlhšiu životnosť celého zariadenia. Nevýhodou sú priestorové požiadavky, preto ho nie je bez uprav možné použiť vo všetkých prípadoch. Koncové spínače sú riešené enkodérom na oboch stranách. Správnym nastavením pohonu v konzole docielite vždy rovnakého a účinného dotesnenia okennej výplne v ráme okna.

Pomocou vstavanej prevodovky možno ľahko k centrálnemu motoru pripojiť ďalšie dva tlačné body vo vzdialenosti 2,5 m od centrálneho pohonu.

Vďaka tomuto riešeniu je možné automatizovať i rozmerné okná bez nutnosti synchronizovať viac pohonov. Elektrické časti sú kryté dvojitou izoláciou a zaisťujú tak krytie IP55. Napájanie je možné zvoliť 230 V/50 Hz alebo 24 Vdc. Napätie 24 V je používané tam kde je potrebné bezpečné napätie, alebo je použitý záložný 24 V zdroj.

Zariadenie samozrejme spĺňa štandardizované normy EEC 89/336 a EEC 73/23 a príslušné dodatky.